| contact@psinnovation.in |
Leading Distributor and Wholesaler of Standard Power Supplies, Phoenix Essential Series, Phoenix Trio Series, Redundancy Modules and UL Diode Oring Modules from Noida.
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Feature | Compact Design |
| Brand Name | Omron |
| Type | Power Supply |
| Application | Industrial Automation,Control Panels |
| Model Number | S8VK-C06024 |
| Output Current | 2.5 Amp |
| Voltage | 24V DC |
| Mounting | DIN Rail |
| Protection | Overload Protection |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Feature | High Efficiency |
| Application | Power Supply, Automation Systems |
| Type | SMPS |
| Brand Name | Phoenix |
| Model Number | 2866763 |
| Output Current | 10 Amp |
| Voltage | 24V DC |
| Mounting | DIN Rail |
| Performance | Stable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Type | SMPS |
| Brand Name | Phoenix |
| Feature | Trio Series |
| Application | Automation,Control Panels |
| Model Number | 2866310 |
| Output Current | 5 Amp |
| Voltage | 24V DC |
| Mounting | DIN Rail |
| Performance | Stable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Type | Redundancy Module |
| Brand Name | Phoenix |
| Feature | Redundant Supply |
| Application | Power Backup,Industrial Systems |
| Model Number | 2320173 |
| Voltage | 24V DC |
| Channel Type | 2x10 |
| Mounting | DIN Rail |
| Performance | Reliable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Type | Diode Module |
| Brand Name | Phoenix |
| Feature | High Current |
| Application | Industrial Power, Automation Panels |
| Voltage | 12-48V DC |
| Model Number | 1584246 |
| Channel Type | 2x20 |
| Mounting | DIN Rail |
| Performance | Durable |
Raise your Query
Hi! Simply click below and type your query.
Our experts will reply you very soon.