| contact@psinnovation.in |
Leading Distributor and Wholesaler of Omron PYF08A-N Industrial Relay Base, Omron PYF14A-N Industrial Relay Socket Base, Omron PYFZ-08-E Relay Base Socket, Trinity Touch Industrial 4 Channel Relay Module, Trinity Touch Industrial 8 Channel Relay Module, Ul High Load 8 Channel Relay Module, Ul Industrial 4 Channel Relay Module, Ul Industrial 8 Channel Relay Module, Ul Industrial Dual Output 8 Channel Relay Module, Ul Industrial Dual Output Relay Module and Ul Industrial Relay Module With Fuse Protection from Noida.
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Application | Panel Mounting, Control Systems |
| Brand Name | Omron |
| Model Number | PYF08A-N |
| Product Type | Relay Base |
| Compatibility | Omron Relay |
| Mounting | DIN Rail |
| Feature | Secure Fit |
| Material | Industrial Grade |
| Performance | Reliable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Brand Name | Omron |
| Model Number | PYF14A-N |
| Material | Plastic |
| Application | Relay Mounting, Control Panels |
| Product Type | Relay Base |
| Mounting | DIN Rail |
| Feature | Easy Fit |
| Compatibility | Omron Relay |
| Performance | Durable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Brand Name | Omron |
| Material | Plastic |
| Specialities | Easy Installation |
| Usage | Control Panels, Relay Mounting |
| Type | Relay Base |
| Model Number | PYFZ-08-E |
| Compatibility | MY Series Relay |
| Mounting | DIN Rail |
| Performance | Durable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Type | Relay Modules |
| Brand Name | Trinity Touch |
| Application | Control Systems, Switching |
| Voltage | 24V DC |
| Model Number | 11715091 |
| Channel Count | 4 Channel |
| Mounting | Panel Mount |
| Feature | Compact Design |
| Performance | Reliable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Application | Industrial Automation, Switching |
| Voltage | 24V DC |
| Type | Relay Modules |
| Brand Name | Trinity Touch |
| Model Number | 11715092 |
| Channel Count | 8 Channel |
| Mounting | Panel Mount |
| Feature | High Performance |
| Performance | Durable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Brand Name | UL |
| Application | Industrial Control, Switching |
| Voltage | 24V DC |
| Type | Relay Modules |
| Model Number | UL24D08-COB-5A |
| Channel Count | 8 Channel |
| Current Rating | 5A |
| Feature | High Load Capacity |
| Performance | Durable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Application | Control Systems, Switching |
| Voltage | 24V DC |
| Type | Relay Modules |
| Brand Name | UL |
| Model Number | UL24D04-COB |
| Channel Count | 4 Channel |
| Mounting | Panel Mount |
| Feature | Compact |
| Performance | Reliable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Brand Name | UL |
| Application | Industrial Control, Switching |
| Voltage | 24V DC |
| Type | Relay Modules |
| Model Number | UL24D08-COB-V1 |
| Channel Count | 8 Channel |
| Mounting | Panel |
| Feature | High Density |
| Performance | Reliable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Brand Name | UL |
| Application | Automation Systems, Switching |
| Voltage | 24V DC |
| Type | Relay Modules |
| Model Number | UL24D08-2COB-V2 |
| Channel Count | 8 Channel |
| Output Type | Dual |
| Feature | Dual Output |
| Performance | Stable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Application | Automation, Switching |
| Voltage | 24V DC |
| Type | Relay Modules |
| Brand Name | UL |
| Model Number | UL24D04-2COB |
| Channel Count | 4 Channel |
| Output Type | Dual |
| Feature | Dual Output |
| Performance | Stable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Type | Relay Module |
| Brand Name | UL |
| Application | Control Systems,Switching |
| Voltage | 24V DC |
| Feature | Fuse Protection |
| Model Number | UL24D08-OFI-COB-V1 |
| Channel Count | 8 Channel |
| Mounting | Panel |
| Performance | Safe Operation |
Raise your Query
Hi! Simply click below and type your query.
Our experts will reply you very soon.