| contact@psinnovation.in |
Leading Distributor and Wholesaler of Ul 40 Pin Industrial Passive Interface Module, Ul 50 Pin High Density Passive Interface Module, Ul Industrial Fan Failure Monitoring Module and Ul Multi Channel Fan Monitoring Control Module from Noida.
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Application | Interface Systems,Signal Distribution |
| Brand | UL |
| Feature | Compact Design |
| Material | Industrial Grade |
| Model Number | UL-FLKM40 |
| Product Type | Passive Module |
| Pin Count | 40 Pin |
| Mounting | Panel |
| Performance | Reliable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Application | Interface Systems,Signal Distribution |
| Brand | UL |
| Material | Industrial Grade |
| Feature | High Density |
| Model Number | UL-FLKM50 |
| Product Type | Passive Module |
| Pin Count | 50 Pin |
| Mounting | Panel |
| Performance | Durable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Application | Fan Monitoring,Alarm Systems |
| Type | Monitoring Module |
| Brand Name | UL |
| Model Number | UL02-FFTDU-ALM-4-20mA |
| Channel Count | 2 Fan |
| Signal Type | 4-20mA |
| Mounting | Panel |
| Feature | Failure Detection |
| Performance | Reliable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Application | Industrial Monitoring,Alarm System |
| Type | Monitoring Module |
| Brand | UL |
| Model Number | UL04-FFTDU-ALM-4-20MA |
| Channel Count | 4 Fan |
| Signal Type | 4-20mA |
| Mounting | Panel |
| Feature | Multi Channel |
| Performance | Stable |
Raise your Query
Hi! Simply click below and type your query.
Our experts will reply you very soon.