| contact@psinnovation.in |
Leading Distributor and Wholesaler of Phoenix High Current Diode Module, Phoenix Quint 5 AMP SMPS Power Supply, Ul Heavy Duty 40 AMP Diode Module, Ul High Current 20 AMP Diode Module and Ul Industrial 10 AMP Diode Oring Module from Noida.
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Type | Diode Module |
| Brand Name | Phoenix |
| Feature | High Current |
| Application | Industrial Power, Automation Panels |
| Voltage | 12-48V DC |
| Model Number | 1584246 |
| Channel Type | 2x20 |
| Mounting | DIN Rail |
| Performance | Durable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Type | SMPS |
| Brand Name | Phoenix |
| Feature | Quint Series |
| Application | Industrial Automation,Control Systems |
| Model Number | 2866750 |
| Output Current | 5 Amp |
| Voltage | 24V DC |
| Mounting | DIN Rail |
| Performance | Reliable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Feature | Heavy Duty |
| Application | Power Distribution, ORing |
| Type | Diode Module |
| Brand Name | UL |
| Model Number | ULPWDOR-40A-SPD-R1 |
| Current Rating | 40 Amp |
| Mounting | DIN Rail |
| Performance | Stable |
| Protection | Surge Protection |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Feature | High Load |
| Application | Industrial Power, ORing |
| Type | Diode Module |
| Brand Name | UL |
| Model Number | ULPEDDIOR-20A |
| Current Rating | 20 Amp |
| Mounting | DIN Rail |
| Performance | Durable |
| Protection | Overload |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Feature | Stable Output |
| Application | Power Systems, ORing Module |
| Type | Diode Module |
| Brand Name | UL |
| Model Number | ULPEDDIO-10A-R |
| Current Rating | 10 Amp |
| Mounting | DIN Rail |
| Performance | Reliable |
| Protection | Reverse Polarity |
Raise your Query
Hi! Simply click below and type your query.
Our experts will reply you very soon.