| contact@psinnovation.in |
Leading Distributor and Wholesaler of Electromechanical Relays (Omron), Relay Cards (UL) and Passive & Interface Modules from Noida.
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Voltage | 24V DC |
| Brand Name | Omron |
| Specialities | Compact Size |
| Usage | Control Systems,Switching |
| Model Number | MY2N-GS-R-DC24 |
| Product Type | Relay |
| Mounting | Socket Mount |
| Contact Type | DPDT |
| Performance | Reliable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Brand Name | Omron |
| Material | Plastic |
| Specialities | Easy Installation |
| Usage | Control Panels, Relay Mounting |
| Type | Relay Base |
| Model Number | PYFZ-08-E |
| Compatibility | MY Series Relay |
| Mounting | DIN Rail |
| Performance | Durable |
| Business Type | Supplier, Distributor |
| Application | Fan Monitoring,Alarm Systems |
| Type | Monitoring Module |
| Brand Name | UL |
| Model Number | UL02-FFTDU-ALM-4-20mA |
| Channel Count | 2 Fan |
| Signal Type | 4-20mA |
| Mounting | Panel |
| Feature | Failure Detection |
| Performance | Reliable |
Raise your Query
Hi! Simply click below and type your query.
Our experts will reply you very soon.